Leggero_2022_swiss_2000x534_bottom

Enso bez obalu

Daniel Šraga
Daniel Šraga
06.12.2021

Na internetu lze najít spoustu testů a přehledů, které srovnávají cyklovozíky, vozíky za kolo a sportovní vozíky různých výrobců. Jedná se mnohdy o specifický výběr právě těch značek, které na daním webu můžete zakoupit. Mnohdy jsou „doporučení“ zkresleny právě tím, co daný prodejce rád prodává. V tomto článku právě nebudeme srovnávat Leggero s žádným konkurentem, ale naopak ukážeme vám Leggero Enso právě takové, jaké ve skutečnosti je a to bez obalu. A to doslova.

Unikátní rám

Na tomto webu najdete spoustu informací o unikátní konstrukci vozíku. Ta se opravdu liší od ostatních.  Bezpečnostní hliníkový rám sportovního vozíku Leggero Enso  je tvořen dvěma rámy, které se vzájemně překlápí. V žádném místě není rám přerušen a tvoří tak unikátní ochranu dětí. Je zároveň navržen velmi velkoryse a poskytuje dostatek prostoru dětem až do věku cca 6-ti let.

DOKOV spol. s r.o.

Zavěšený ergonomický sedák

V rámu je zavěšen sedák, který byl navržen tak, aby poskytoval ideální oporu zad a zároveň byl odvětraný a pohodlný. Díky zavěšení není pevně spojen s rámem vozíku, jako tomu je u jiných vozíků, a tlumí díky tomu mikrovibrace, které by se jinak mohli přes sedák přenášet na tělo dítěte.

DOKOV spol. s r.o.

Unikátní odpružení

Součástí systému poskytující bezkonkurenční komfort je i odpružení. To je unikátní tím, že poskytuje zdvih až 75mm, je regulovatelné a tlumí zpětné rázy díky olejovému tlumiči. Stejný systém se používá u osobních automobilů. Pro velmi malé děti lze vyměnit pružinu za extra měkkou, která poskytne extra měkký chod. Je ideální v kombinaci s miminkovníkem, tedy pro děti od ca 3 až do 10-12-ti měsíců, případně déle. Vše závisí na tom, zda vaše dítě samo sedí a má dostatečně vyvinuté zádové a krční svalstvo.

Kompletní obal vozíku Enso se skládá z 1 kusu. Jsou na něj použity speciální materiály používaný na plachty jachet a lodí. Tento materiál vyniká velikou pevností a odolností proti poškození. Technologie šití je taktéž převzata z výroby plachet. díky tomu i spoje mezi okny a textilií jsou opravdu pevné.

Ve Švýcarsku navržené a vyrobené Leggero Enso nemá na trhu srovnání a je opravdovým unikátem.

DOKOV spol. s r.o. DOKOV spol. s r.o. DOKOV spol. s r.o. DOKOV spol. s r.o.

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Proč jsme si vybrali švýcarské vozíky Leggero?

Vozíky švýcarské značky i výroby Leggero jsme poprvé objevili v roce 2017 na cykloveletrhu EUROBIKE v Německu a na první pohled nás zaujaly svým designem. Zkoumavý pohled konstruktéra odhalil kvalitní konstrukci a u modelu Enso nás ještě navíc nadchlo skvělé odpružení vhodné do terénu. Ze zkušenosti víme, že podle toho poznáme kvalitní vozík, který je…

Daniel Šraga 07.04.2021

Enso II. generace

V roce 2021 přišla na svět druhá generace švýcarského jednomístného sportovního kočárku a multifunkčního vozíku v jednom, Leggero Enso. Osvědčená unikátní konstrukce byla zachována proto i druhá generace nabízí funkční odpružení s tlumením a zdvihem 75mm, kotoučové brzdy s funkcí parkování, ergonomický zavěšený sedák,  integrovanou síťku proti jemným nečistotám, integrovanou pláštěnku, velký nákladový prostor, integrovaná…

Daniel Šraga 31.01.2022

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář