Leggero_2022_swiss_2000x534_bottom

Proč jsme si vybrali švýcarské vozíky Leggero?

Daniel Šraga
Daniel Šraga
07.04.2021

Vozíky švýcarské značky i výroby Leggero jsme poprvé objevili v roce 2017 na cykloveletrhu EUROBIKE v Německu a na první pohled nás zaujaly svým designem. Zkoumavý pohled konstruktéra odhalil kvalitní konstrukci a u modelu Enso nás ještě navíc nadchlo skvělé odpružení vhodné do terénu. Ze zkušenosti víme, že podle toho poznáme kvalitní vozík, který je vhodný i pro děti do 2 let.
V roce 2018 jsme se s firmou Brüggli dohodli na spolupráci a vozíky Leggero začali dovážet do ČR.

Co je pro nás na vozících Leggero nejdůležitější?

Odpružení vozíků Leggero

Odpružení je třeba uvést na prvním místě, protože jak u modelu Enso, tak u modelu Vento je opravdu kvalitní.
Model Leggero Enso má podle nás nejdokonalejší odpružení z všech vozíků určených pro děti do 2 let. Dá se seřídit dle zatížení vozíku a tvoří ho pružina a tlumič zpětných nárazů.
v nabídce máme i extra měkkou pružinu pro maximální komfort dětí s váhou do 10 kg, tj. pro děti v miminkovníku. Naleznete ji zde:

Sedačka

Model Leggero Enso má uvnitř úžasně pohodlnou sedačku. Její anatomické tvarování konzultovali konstruktéři s dětskými lékaři, o záda svého dítka se proto nemusíte vůbec bát. Sedačka je zavěšená na rámu vozíku a pohltí mikrovibrace vznikající na malých nerovnostech, kterých je plno i na asfaltových cestách. Sedačka má výškově stavitelnou opěrku a i celkově se dá přizpůsobit jak batolatům, tak i 8-letým „dorostencům“. Proč i pro takto velké dítě, se dozvíte v chystaném článku.

Brzdy

Kotoučové brzdy jsou další velkou předností vozíků Leggero. Cyklisté určitě ocení, že jsou to brzdy z horských kol s největší funkčností a model Leggero Vento má dokonce hydraulické kotoučové brzdy. Ovládací prvek je klasická cyklo páčka, takže v krizové situaci nemusíte přemýšlet, stačí se spolehnout na svalovou paměť a prostě zabrzdit.
Brzdový kotouč je pevně přichycený na kole, ne na vozíku. Kolo s kotoučem uložíte při převozu dovnitř vozíku a kotouč tak chráníte.
Servis těchto brzd je možný v jakémkoli cykloservisu v ČR. Brzdy nemají žádné speciální dílce, což oceníte zejména v době výpadků dovozu zboží ze zahraničí.

Dostupnost náhradních dílů

Leggero vozíky jsou vyráběny ve Švýcarsku u Bodamského jezera. Dodací lhůty náhradních dílů, vozíků i příslušenství k nim jsou krátké. Ke každému modelu je garantována 10-letá záruka dodání náhradních dílů (a to dokonce od data ukončení výroby daného modelu).

Certifikované materiály

Leggero má veškeré materiály na vozíku certifikované – 100% bez škodlivin.

Nejvyšší bezpečnost

Jako jediné vozíky na trhu prošly vozíky Leggero nejmodernějšími crash testy firmy TÜV (Německo). Tyto texty ukázaly, že veškerý materiál na vozících dokáže odolat srážce až do 50 km/h. Nebortí se ani nemůže dítě nijak skřípnout.

Vozík je testován jako dětský vozík i jako kočárek. Oboje testy zvládl bravurně bez závad a mohl tak získat certifikaci mezinárodně uznávaného zkušebního ústavu TÜV Süd.

Plastová vana podvozku

Přední (nejnižší) část podvozku je plastová. Pokud vozík skládáte a odděláte kola, můžete vozík bez obav opřít a nemusíte se obávat prodření. To samé platí při jízdě terénem. Veškeré případné nárazy zachytí plast, který je vyztužen sklokeramickými vlákny.

Integrovaná kočárková kolečka

Kočárková kolečka vozíku Enso jsou integrovaná. Zasunete je pouhým stlačením tlačítka ve zvednuté pozici vozíku, kolečko pak samo zaklapne. Aktivace koleček je ještě jednodušší. Kolečko nohou „vykopnete“ a je nachystáno k vyjetí na trať.

Skvělá přední síťka

Přední síťka je dostatečně hustá, pochytá maximum nečistot odlétajících od rodičovského kola, není tedy třeba dokupovat další přídavné síťky, které jsou u jiných značek nezbytné a snižují možnost cirkulace vzduchu uvnitř kabiny vozíku.

Deformační zóny vozíku

Pokud ve vozíku vezete dítě, které samo ještě neumí sedět, je nutné jej položit do tzv. „miminkovníku“. Miminko v miminkovníku ve vozíku Leggero má za hlavou dostatečný deformační prostor. Pokud tedy dojde k zadnímu nárazu do vozíku (například na cyklostezce do vás může narazit malé dítě na kole), nedostane miminko ránu do hlavy.

Velký úložný prostor

Vozíky Leggero mají veliký úložný prostor. Odvezete v něm věci pro celou rodinu na celodenní výpravu.

Využití na in-line bruslení

Vozíky Leggero jsou přímo od výrobce určené pro in-line bruslení i běhání, k tomu jim slouží výborně řešené těžiště, skvělé odpružení a spolehlivé brzdy. Díky tomu se dobře ovládají a máte velkou šanci vyhnout se kolizi i na městských cyklostezkách, kde je pořád plno.

Všechny sety máte u sebe

Na vozíku Leggero Enso i Leggero Vento má každé příslušenství své místo. Cyklo oj má upnutí po pravé straně vozíku (viz foto), jogger kolo na zadní brašně, kočárková kolečka jsou integrovaná. Nemůžete je tak ztratit za jízdy, ani je zapomenout doma.

Leggero vozíky jsou bytelné a nepřevrhnutelné

Vozíky Leggero mají robusní, bytelnou konstrukci, ideálně řešené těžiště a váhu, která jim zajišťuje stabilitu.

Samozřejmě je důležité vždy uzpůsobit jízdu faktu, že ve vozíku vezete  dítě. Dle návodů je maximální povolená rychlost 25 km/hod.

Využití za elektrokolo a dostupnost mnoha adaptérů pevných os 

Vozíky Leggero jsou certifikovány také pro využití za elektrokola.

Firma Brüggli vyrábí velké množství adaptérů pevných os, díky kterým připojíte vozík Leggero ke každému kolu.

Výlet na Lipno

Model Leggero Vento jednomístný či dvoumístný vozík 2v1

Leggero Vento je unikátní v tom, že v něm můžete vozit buď jedno dítě na sedačce uprostřed, nebo dvě děti vedle sebe.

Další plus jsou již zmíněné hydraulické kotoučové brzdy.  Mínusem u tohoto modelu je horší odpružení, takže ho nedoporučujeme do terénu. Do terénu je pouze vozík Leggero Enso, které má jak skvělé kotoučové brzdy, tak luxusní odpružení (tlumič) se zdvihem až 7,5 cm.

Vozíky Leggero jsou vhodné pro velké děti i pro děti s handicapem

Do vozíků Leggero se vejdou děti až do cca 140 cm (cca do 8 let).

Vozíky Leggero Enso jsou u nás hojně prodávané i pro nemocné, či postižené děti.

Vozík je podstatně lehčí, než vozíky určené pro invalidy (ty se nedají ani skládat).

 

Dobrá skladnost do auta

Vozíky Leggero Enso jsou skvěle skladné. Takto vypadá složený.

Veškeré věci se dají nandat dovnitř vozíku, takže se vám nebude nic válet po autě.

 

Toto jsou důvody, proč jsme právě s firmou Brüggli začali spolupráci a proč Leggero Enso nade vše milujeme a používáme je pro naše dítě.

 

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Enso II. generace

V roce 2021 přišla na svět druhá generace švýcarského jednomístného sportovního kočárku a multifunkčního vozíku v jednom, Leggero Enso. Osvědčená unikátní konstrukce byla zachována proto i druhá generace nabízí funkční odpružení s tlumením a zdvihem 75mm, kotoučové brzdy s funkcí parkování, ergonomický zavěšený sedák,  integrovanou síťku proti jemným nečistotám, integrovanou pláštěnku, velký nákladový prostor, integrovaná…

Daniel Šraga 31.01.2022

Enso bez obalu

Prozkoumejte Švýcarský sportovní vozík a kočárek Leggero Enso do detailů a objevte unikátní detaily konstrukce a bezpečnostních prvků.

Daniel Šraga 06.12.2021

Diskuze k článku

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář