leggero-logo-pruhledne

Dvoumístné vozíky

Multifunkční dětské sportovní vozíky pro dva.

Leggero Vento R

Poznejte Vento R sympatický univerzál s možností přestavby pro jedno či dvě děti. Tak jednoduše lze popsat výsledek 30-ti letých zkušeností s vývojem a výrobou dětských vozíků.

Díky modernímu odpružení a univerzálnosti použití je vhodný na dlouhé projížďky po cyklostezkách, tak i na procházky v městských parcích. Díky netradičnímu a líbivému designu vynikne za všech okolností. Může být jednomístný i dvoumístný. Celoplastová vyztužená vana s konstrukční nosností 100kg dodává vozíku unikátní pevnost a odolnost. Zároveň rozšiřuje možnost využití Venta i jako nákladního vozíku a třeba i vozíku pro psy. Různé stupně výbavy nabízí základní odpružené provedení pro cyklistiku až po plně vybavený sportovní vozík s hydraulickými brzdami vhodný na běh, in-line brus lení či procházky přírodou. Odolná přední ochranná síťka ochrání děti proti nečistotám. Leggero Vento R může být přestavěno během několika sekund z vozíku za kolo na sportovní kočárek nebo jogger (verze SPORT).

Certifikovaná bezpečnost

Ve Ventu R Vaše děti nesedí pouze pohodlně, ale hlavně bezpečně. Jsou ochráněny před nepřízní počasí a díky unikátní konstrukci, která byla testována při zátěži 40 kg i pro případ nehody. Vento R splňuje nejpřísnější německé a švýcarské normy. Mimo jiné na nezávadnost použitých materiálů a nepřítomnost toxických látek (prokázáno více jak v 60 chemických testech), jízdní vlastnosti a stabilitu proti převržení. Vento R je jedním z mála vozíků za kolo, který je testován podle německé normy STVZO pro přepravu na pozemních komunikacích, kladoucí enormně vysoké požadavky na materiál a konstrukci. Vento R také jako jeden z mála vozíků, který úspěšně prošel náročnými crashtesty v plné zátěži a certifikací TÜV SÜD. To vše dokazuje výjimečnou kvalitou „Made in Switzerland“.

Verze provedení

Vozík za kolo Leggero Vento R se vyrábí ve 2 barevných provedeních inspirovaných jachtingem a plachtěním na vodě. A to i díky blízkosti výrobního závodu ve městě Romanshorn u Bodamského jezera. K dispozici je kombinace bílo-tyrkysová, tzv. SAIL a béžovo-černá, tzv. SURF.

Výbavy

Výbavy jsou k dispozici čtyři.

Leggero Vento R PURE – cyklovozík

Leggero Vento R FAMILY – cyklovozík + kočárek

Leggero Vento R ACTIVE – cyklovozík + kočárek+ jogger

Leggero Vento R SPORT – cyklovozík + kočárek+ jogger + hydraulická brzda

Všechny verze obsahují:

  • parkovací brzdu
  • bezpečností praporek
  • integrovanou pláštěnku
  • přední ochrannou síťku.

Základní verze pro rodiny využívající vozík výhradně za kolo je k dispozici verze PURE.

Verze FAMILY nabízí navíc řidítka a kočárková kolečka, která využijete pro jízdu po zpěvněném povrchu např. nákupních center . Verze ACTIVE obsahuje to co Family a navíc také joggeru, tedy přední 16″ kola s rámem. Takovýto vozík využijete jako vozík za kolo a jako kočárek s kolečky pro jízdu po zpěvněném povrchu, případně i v terénu s jogger setem a také jako jogger na běhání.

Nejvyšší a nejoblíbenější verzí je SPORT. Tato varianta má vše výše popsané a navíc obsahuje hydraulické brzdy zadních kol. Tato verze je vhodná i pro terenní procházky v členitém terénu právě díky možnosti přibrzďování při jízdě z kopce a také jako jogger na in-line bruslení.

Verze ACTIVE a SPORT lze využít i v zimě díky SKI SETU.

Systém skladání

Bezpečnost především. Tímto heslem se řídili švýcarští vývojáři při navrhování VENTA R. Unikátní konstrukce, zpěvněná plastovou vanou vyztuženou skelnými vlákny, zabezpečující extrémní pevnost je odolná proti nárazům ze všech stran. Leggero VENTO R složíte uvolněním hlavní vyztužovací vzpěry a sklopením do prostoru sezení. Boky se sklápějí taktéž dovnitř čímž vznikne praktická přepravní poloha. Hlavní nosné profily nejsou přerušeny žádnými spoji a plastovými díly, což zajišťuje extrémní boční pevnost.

Parametry

Pláštěnka: integrovaná

Přední síťka: integrovaná odolná proti nečistotám

Sedák: zavěšený s možností přestavby z 2-místného na 1-místné provedení ve středu

Odpružení: elastomerové

Brzdy: parkovací brzda (PURE, FAMILY, ACTIVE)

Hydraulická brzda s aretací na parkování (SPORT)

Cyklo oj: včetně patentované spojky BECCO pro jednoduché připojení za kolo

Cyklo osa: adaptér osy pro připojení za kolo s rychloupínákem. ( v případě 12mm pevné osy nutno řešit adaptér pevné osy. -> odkaz na pevné osy)

Kočárková kolečka: plná nefoukaná (FAMILY, ACTIVE, SPORT))

Praporek: součástí balení (oranžový)

Kola: průměr 20″ s plášti s nulovým obsahem škodlivin

Rozměry jednomístného a dvoumístného vozíku v tabulce

Rozměry Jednomístné Dvoumístné
Celková výška vč. kol: 99 cm 94 cm
Celková výška bez kol: 77 cm
Celková šířka: 71 cm 80 cm
Celková délka vč. cyklo oje: 158 cm 154 cm
Celková délka bez cykloje: 100 cm 103 cm
Vnitřní šířka vany: 41 cm 63 cm
Délka vany: 87 cm
Výška vany v oblasti nohou: 26 cm 18cm
Výška nad sedákem: 61 cm 70 cm
Objem zavazadlového prostoru: 30L 60 L
Výška složeného vozíku bez kol: 36 cm 22 cm
Šířka složeného vozíku bez kol: 76 cm
Výška složeného vozíku vč. kol: 50 cm 49 cm
Výška krabice: 34 cm  23 cm
Šířka krabice: 75 cm 76 cm
Délka krabice: 106 cm 90 cm
Hmotnost vč. cyklo oje a kočár. koleček 16.7 Kg 16.4 Kg
Hmotnost vč. cyklo oje a balení: 21.0 Kg 19.5 Kg

Fotogalerie

Máte dotaz? Kontaktujte nás.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů Odeslat