Leggero_2022_swiss_2000x534_bottom

Leggero Vento R II

Poznejte Vento R sympatický univerzál s možností přestavby pro jedno či dvě děti. Tak jednoduše lze popsat výsledek 30-ti letých zkušeností s vývojem a výrobou dětských vozíků.

Díky modernímu odpružení a univerzálnosti použití je vhodný na dlouhé projížďky po cyklostezkách, tak i na procházky v městských parcích. Díky netradičnímu a líbivému designu vynikne za všech okolností. Může být jednomístný i dvoumístný. Celoplastová vyztužená vana s konstrukční nosností 100kg dodává vozíku unikátní pevnost a odolnost. Zároveň rozšiřuje možnost využití Venta i jako nákladního vozíku a třeba i vozíku pro psy. Různé stupně výbavy nabízí základní odpružené provedení pro cyklistiku až po plně vybavený sportovní vozík s hydraulickými brzdami vhodný na běh, in-line brus lení či procházky přírodou. Odolná přední ochranná síťka ochrání děti proti nečistotám. Leggero Vento R může být přestavěno během několika sekund z vozíku za kolo na sportovní kočárek nebo jogger (verze SPORT).

Varianty barevného provedení

Stejně jako II. generace jednomístné sportovního vozíku Enso II, tak i VENTO R v II. generaci nabízí pouze jednu barevnou variantu kombinující bledě tyrkysovou a šedou.

Druhy výbavy VENTO R II

Výbavy jsou k dispozici tři.

Leggero Vento R II FAMILY – cyklovozík + kočárek

Leggero Vento R II ACTIVE – cyklovozík + kočárek+ jogger

Leggero Vento R II SPORT – cyklovozík + kočárek+ jogger + hydraulická kotoučová brzda

Všechny verze obsahují:

  • parkovací brzdu (verze SPORT brzdí pomocí aretace brzdové páčky)
  • bezpečností praporek
  • integrovanou pláštěnku
  • přední jemnou ochrannou síťku.


Verze FAMILY nabízí navíc řidítka a kočárková kolečka, která využijete pro jízdu po zpevněném povrchu např. nákupních center . Verze ACTIVE obsahuje stejnou vbýavu jako Family a navíc také jogging běžecký set, tedy přední 16″ kolo s rámem. Takovýto vozík využijete jako vozík za kolo a jako kočárek s kolečky pro jízdu po zpevněném povrchu, případně i v terénu s jogger setem a také jako jogger na běhání.

Nejvyšší a nejoblíbenější verzí je SPORT. Tato varianta má vše výše popsané a navíc obsahuje hydraulické brzdy zadních kol. Tato verze je vhodná i pro terénní procházky v členitém terénu právě díky možnosti přibrzďování při jízdě z kopce a také jako jogger na in-line bruslení.

Verze ACTIVE a SPORT lze využít i v zimě díky SKI SETU (pro využití SKI SETU je nutný jogging set).

Složení do transportní polohy

Vento R má  v první i druhé generace specifický systém skládání. Vychází z uspořádání konstrukce, která je navržena tak,  aby odolala bočnímu nárazu a nemohlo dojít k prasknutí a zborcení bezpečnostního rámu. Zadní část se pro složení sklápí skrze vnitřní prostor na podlahu plastové vany. Tím se uvolní bočnice, které se sklápí také na dno vozíku. Kola vozíku, stejně jako další součásti jako je například cyklo oj lze umístit také do prostorné plastové vany vozíku. Do přepravní polohy tak složíte vozík během minuty.

V II. generaci došlo k inovaci kočárkových koleček. Ty jsou již sklápěcí a  integrovaná. Nehrozí například  jejich ztráta a máte je vždy při ruce.

Pláštěnka: integrovaná

Přední síťka: integrovaná  jemná odolná i proti drobným nečistotám

Sedák: zavěšený s možností přestavby z 2-místného na 1-místné provedení ve středu s regulací sklonu

Odpružení: elastomerové

Brzdy: parkovací brzda (FAMILY, ACTIVE)

           Hydraulická brzda s aretací na parkování (SPORT)

Cyklo oj: včetně patentované spojky BECCO pro jednoduché připojení za kolo

Cyklo osa: adaptér osy pro připojení za kolo s rychloupínákem. ( v případě 12mm pevné osy nutno řešit adaptér pevné osy. -> odkaz na pevné osy)

Kočárková kolečka: plná nefoukaná (FAMILY, ACTIVE, SPORT))

Praporek: součástí balení (oranžový)

Kola: průměr 20″ s plášti s nulovým obsahem škodlivin