Leggero_2022_swiss_2000x534_bottom

Německá TÜV SÜD certifikace bezpečnosti

Česká legislativa v dnešní době neupravuje specifika vozíků za kolo a neexstují české normy stanovující parametry bezpečnosti nebo zakazující obsah škodlivin v použitých materiálech (zde je stanoven pouze minimální obsah).

Švýcarská společnost Brüggli vyrábějící dětské sportovní vozíky za kolo stanovuje nový standard na trhu a tím je certifikace německým sdružením  TÜV SÜD. Tato certifkace obsahuje nejen crash testy, testy deformačních zón, ověření bezpečnosti pasažéra při kolizi ale i běžném používání, dostatečnou ventilaci, použité materiály včetně obsahu škodlivých látek. A to vše pro všechny deklarované způsoby použítí, tedy jako vozík za kolo, tak pro použití na in-line bruslení, jogging ale také i jako kořárku. To znamená, že Leggero ENSO splňuje veškeré požadavky na použití jako kočárek. Vnitřní prostor neobsahuje žádné ostré hrany, je dostatečně odvětraný, sedák je ergonomický a respektuje zakřivení páteře malých dětí atd. Vozíky Leggero jsou mimořádné tím, že použité materiály neobsahují ŽÁDNÉ škodlivé látky a jsou absolutně bezpečné pro malé děti. Včetně použitých pneumatik, které jsou na zakázku vyráběny právě pro LEGGERO. Ač se to nezdá, pneumatiky časem degradují a mohou se z nich uvolňovat škodlivé látky a mohou pronikat na vozíku. Díky tomu, že LEGGERO ENSO splnilo všechny nejpřísnější parametry, může se pyšnit TÜV SÜD certifikací a to jako jediný vozík na trhu.

Vozík VENTO, dvoumístný i jednomístný sportovní vozík v jednom, je specifický svojí konstrukcí. Ta obsahuje pevné výztuhy v horní části rámu bez mechanismu sklápění, které brání deformaci rámu při bočním nárazu. Sklápění vozíku probíhá tak, že žádná část se včetně těchto vzpěr sklápí vpřed. Tuhost celého vozíku podtrhuji pevné skořepinové dno vyztužené speciálními vlákny, které má konstrukční nosnost 100kg a odolá nárazu i při 50km/h rychlosti. LEGGERO VENTO bylo v roce 2019 účastníkem D-Testu, kde jako jediný zástupce neobsahovalo výše zmíněné škodlivé látky.