Leggero_2022_swiss_2000x534_bottom

Certifikováno i pro in-line a jako kočárek

Koupí cyklovozíku nebo chcete-li vozíku za kolo řešíte potřebu podnikat rodinné společné projížďky krajinou. Mnoho výrobců v dnešní době nabízí další příslušenství, které rozšiřuje možnosti využití. Takový cyklovozík můžeme nazvat sportovním vozíkem, který díky tzv. jogger setu, tedy předního kočárkového kola o velikost zpravidla 16″, můžeme použít jak název napovídá pro jogging. Přední joggingové kolo může svádět i k použítí vozíku na in-lin bruslení. Buďte však obezřetní a přečtěte si důkladně návod k použití vámi zakoupeného vozíku. Hlavním aspektem vhodnosti či nevhodnosti použití na in-line bruslení je brzdový systém. Ten musí odpovídat bezpečnostním pravidlům včetně ergonomie a funkčnosti brzd. A právě LEGGERO ENSO je jediný vozík na trhu s certifikací i pro in-line bruslení. Brzdový systém je převzatý s běžných kol. Ergonomie brzdové páky i účinnost brzdy splňují normy pro in-line bruslení. Důležitým faktorem je také brždění zadních kol, kde je účinnost brzd mnohonásobně vyšší. V případě použití brzdy na přední joggingové kolo je účinnost omezena trakcí pláště předního kola a povrchu vozovky. Vždy je potřeba brát v potaz vlastní schopnosti při jízdě na in-line bruslých a také celkovou hmotnost vozíku a okolní podmínky.

Sportovní multifunkční vozík lze využít i jako kočárek. Základní provedení vozíků obsahují sedák, zpravidla s 5-ti bodovámi pásy s polstrováním.V polstrování a ergonomii najdete mnoho rozdílů, ale jedno je totožné. Sedák vozíků je vhodný pro děti od ca 10-12 měsíců. Přesněji řečeno od momentu, kdy se dítě samo posadí a dokáže samo sedět. Musí mít tedy dostatečně vyvinuté svaly, aby mohlo sedět i v sedáku vozíku.

Každý výrobce nabízí řešení, které umožní použití vozíku i v dřívějším období. Tímto řešení je miminkovník. Textilní vložka upevněná v rámu vozíku, která poskytuje oporu zad. Dítě je v pololehu/polosedu. Důležitým faktorem je kvalitní odpružení, které poskytne dítěti dostatečný komfort.

Použití vozíku jako kočárku by sice miminkovník zpříjemníl, ale doporučujeme v ranném věku upřednostnit kočárek s korbičkou. Přesto sportovní vozík dobře poslouží na krátké dovolené, kdy v autě nezbývá místo na vozík a kočárek zároveň. Plnohodnotné využití sportovního vozíku jako kočárku nastává zhruba v prvním roce, kdy děti zajímá více co se děje před nimi než naopak. V tento moment oceníte, že váš vozík můžete s klidem takto použít. Certifikace jako kočárek Vám garantuje, že se dítě nemůže ve vozíku zranit, nemůže samovolně vystoupit ani si otevřít čelní krycí síťku atd.